Zakłady przemysłowe

Zabrudzenia przemysłowe, takie jak plamy z oleju, czy smaru wymagają mocnych i sprawdzonych profesjonalnych środków czyszczących. Brudne linie produkcyjne, taśmy montażowe, narzędzia drobne czy też niedoczyszczona posadzka wpływają na jakość produktów, mogą stanowić zagrożenie dla pracowników i zmniejszać efektywność maszyn. 

W przypadku branży spożywczej, kosmetycznej, czy farmaceutycznej proces czyszczenia oznacza nie tylko usuwanie zabrudzeń, ale też zagrożeń mikrobiologicznych mających wpływ na zdrowie pracowników i klientów. Konieczne jest tu stosowanie specjalistycznych preparatów zawierających aktywne substancje biobójcze o dużej efektywności, szybkim czasie działania i wysokim poziomie bezpieczeństwa.

Szeroki wybór środków chemicznych dla zakładów produkcyjnych, pozwala dobrać odpowiedni preparat do niemal każdego rodzaju zabrudzenia. W ofercie PERS znajdują się między innymi:

 • Głęboko penetrujące preparaty alkaliczne do uciążliwych zabrudzeń na posadzkach o mikroporowatej i zwartej strukturze, polecane np. do przemysłu maszynowego. W szczególności do wodoodpornych powietrzni podłogowych takich jak: żywica epoksydowa, PCV, beton, płytki ceramiczne, gres.
 • Preparaty o wysokiej wartości pH o działaniu antybakteryjnym, skuteczne w przypadku wysokiego poziomu zatłuszczenia, przydatne np. w zakładach przetwórstwa żywności.
 • Preparaty doskonale rozpuszczające oleje, tłuszcze, smary, ślady po gumie - skuteczne  w przemyśle spożywczym, maszynowym, samochodowym, do ogólnego zastosowania w zakładach i halach przemysłowych.
 • Środki do mycia maszyn i urządzeń przemysłowych, jak również do bieżącego i okresowego czyszczenia podłóg, ścian i innych powierzchni hal produkcyjnych i warsztatów. 
 • Pasty do gruntownego mycia rąk do usuwania nawet uporczywych zabrudzeń (olej, tłuszcz, sadza, pozostałości z farb). 
 • Specjalistyczne mydła do dozowników polecane dla środowiska przemysłowego.
 • Specjalistyczne preparaty do sporobójczej dezynfekcji oraz mycia każdego rodzaju powierzchni, narzędzi i klimatyzacji 

Stosowanie trwałych i ekonomicznych czyściw przemysłowych pozwala na unikniecie najczęściej spotykanych problemów takich jak: niedostateczne wchłanianie substancji płynnych, możliwość wchodzenia w reakcje chemiczne ze zbieranymi substancjami, pylenie oraz mechaniczne uszkadzanie czyszczonych powierzchni. W ofercie PERS znajdują się:

 • Czyściwa papierowe do trudnych zabrudzeń przemysłowych, przeznaczone do zadań wymagających dużej absorpcji i wytrzymałości zarówno na sucho jak i na mokro. Duża chłonność zmniejsza ich zużycie, co przekłada się na obniżenie kosztów. Szybko wchłaniają oleje i smary.
 • Czyściwa z włókniny o niezwykłej wytrzymałości i chropowatej strukturze, niskopylne. Chronią dłonie przed poparzeniem przy czyszczeniu rozgrzanych powierzchni lub skaleczeniem przy czyszczeniu ostrych krawędzi. Do stosowania nawet z bardzo silnymi rozpuszczalnikami przy usuwaniu olejów, smarów czy farby-  zachowują bardzo wysoki stopień absorpcji zarówno wody, jak i oleju. Dopuszczone do kontaktu z żywnością przez niezależne instytuty badawcze, w tym również PZH. 
 • Czyściwa miękkie ułatwiające czyszczenie trudno dostępnych miejsc. Wyjątkowo delikatne dla powierzchni podatnych na zarysowanie. O bardzo wysokim stopniu absorpcji, zwłaszcza oleistych substancji. 

Ofertę środków czystości uzupełniają:

 • elementy wyposażenia sanitarnego, w tym dozowniki (mydła, czyściw, zapachów, ręczników), suszarki do rąk, kosze i worki na śmieci, 
 • materiały eksploatacyjne, między innymi mydła antybakteryjne, papiery toaletowe, ręczniki, serwetki
 • maty wejściowe o wysokiej skuteczności absorpcji wody i usuwania brudu
 • ergonomiczne maszyny sprzątające: automaty szorująco-zbierające, odkurzacze do pracy na sucho i mokro, polerki, szorowarki
 • niezbędny sprzęt do sprzątania: ścierki, gąbki, rękawice, zbieraki, itp,
 • systemy do mycia, w tym wózki sprzątające i serwisowe, zestawy do sprzątania, wózki na odpady, sprzęt do mycia okien, itp.

Jesteśmy ekspertem w zakresie profesjonalnej higieny i środków czystości!

Więcej...